Fujifilm’den Profesyonel Fotoğrafçılıkta Büyük Atak

22.09.2016

Fujifilm, büyük sensörlü orta format sistemi ile bugüne dek ürettiği en yüksek çözünürlüklü teknoloji olan GFX 50S” fotoğraf makinesini, Almanya’nın Köln şehrinde, Photokina 2016’da tanıttı.

 

“Dijital fotoğraf makinesi tarihinin en iyi fotoğraf kalitesinin elde edildiği makine” olarak tanımlanan Fujifilm GFX 50S, fotoğraf tutkunlarıyla buluştu. GFX 50S, Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen Photokina 2016’da görücüye çıktı. Fotoğraf makinesi, 43,8 x 32,9 mm ebatlarında ve 51,4 megapiksel fotoğraf üretebilen Fujifilm G Sensör’ü ile fotoğrafta yeni bir çağ başlatıyor.

 

Aynasız orta format fotoğraf makinesi olan Fujifilm GFX 50S; 2017 yılının başında, altı adet yeni Fujinon GF tipi objektif ile fotoğraf dünyasında yerini alacak. Yeni seri, profesyonel fotoğrafçılar ve fotoğraf severler için yepyeni bir kalitede fotoğraf ile sıra dışı bir genişletilebilirlik ve işlevsellik sunuyor.  2011 yılında piyasaya sürülen X100 modeliyle birlikte “en yüksek fotoğraf kalitesi” hedefini ortaya koyan Fujifilm, GFX 50S ile önemli bir sonuç elde etmiş oldu. Yeni geliştirilen “G-Mount” bağlantısı kullanan fotoğraf makinesi, detaylarda mükemmel bir keskinlik imkânı veriyor. Bu özellikler, reklam, moda ve manzara fotoğrafçılığı için büyük avantajlar sağlıyor.

 

Çıkarılabilir vizörlü ilk fotoğraf makinesi

Geleneksel orta format fotoğraf makineleriyle karşılaştırıldığında GFX 50S, hafif ve kompakt kalıyor. Sağlam, toz ve iklim korumalı gövde, zor şartlar altında dahi dış çekimler için uygun. Çıkarılabilir elektronik vizörlü ilk fotoğraf makinesi olan GFX 50S, opsiyonel olarak sunulacak olan dikey grip’le, dikey formatlı çekimlerde de kolaylık sağlıyor.

 

Fujifilm Türkiye, GFX sisteminin açıklanması sonrasında satış fiyatlarının Türkiye’de ABD ile eş değer olacağını ve profesyonel kullanıcı için 24 saat içinde ücretsiz hızlandırılmış teknik servis hizmeti vereceğini duyurdu.

Bu haber 1693 kez görüntülendi.