FARUK AKBAŞ İle FUJIFILM X-BUS TÜRKİYE Yollarında

29.04.2016

Fotoğrafçılık ilginizi çekiyor fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız ya da çektiğiniz fotoğrafların daha iyi olmasını istiyorsanız; Fujifilm sizi  X-Büs etkinliklerine davet ediyor. Fujifilm X-Büs, fotoğraf sanatçısı Faruk Akbaş ile Türkiye’yi dolaşacak…

 

Fujifilm Türkiye, amatör fotoğrafçılığın gelişmesi için gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekliyor. Türkiye’nin önde gelen gezi ve belgesel fotoğrafçılarından Faruk Akbaş ile Fujifilm Türkiye’nin deneyimli eğitim kadrosunu bir araya getiren “X-Büs”  Türkiye turuna başlıyor. Fujifilm X-Büs, 29 Nisan’da İstanbul’dan yola çıkacak ve yaklaşık 7 bin km yol yaptıktan sonra 04 Haziran’da İstanbul’a geri dönecek.

 

Eğitimler açık havada, doğada yapılacak

Yolculuk boyunca Türkiye’nin fotoğraf açısından önde gelen 22 farklı noktasında söyleşiler ve atölye çalışmaları düzenlenecek. Etkinliklerin büyük bir kısmı doğanın ortasında gerçekleşecek. Fotoğrafseverlerle buluşmalar, sıkıcı seminer salonlarında değil de; bazen bir kanyonun ortasında, bazen de 750 metre yükseklikte bir kalenin içinde yapılacak. 

 

İyi Fotoğrafın Sırları

Faruk Akbaş, 30 yılı aşkın tecrübesi ile katılımcılara “Gezi ve Belgesel Fotoğrafçılığında İyi Fotoğrafın Sırları”nı örnek fotoğraflar üzerinden, her fotoğrafın hikayesine değinerek anlatacak. Fotoğraf makinelerindeki yeni nesil teknolojilerin, fotoğrafçının yaratıcılığına sağladığı katkılara ve özgün bir tarz yaratmadaki rolüne de değinecek olan Akbaş, sunumun sonunda katılımcıların sorularını yanıtlayacak. Fotoğrafseverler, X-Büs ile buluşacakları noktalarda Fujifilm fotoğraf makinelerini ve objektiflerini de deneyebilecekler.

 

Kimler Katılabilir

Fujifilm X-Büs’ün kapıları tüm fotoğrafseverlere açık. Seminerlerde kontenjan limiti yok. Atölye çalışmalarında ise katılımcılarla bire bir ilgilenilebilmesi için kontenjan 30 kişi ile sınırlandırıldı. Atölye çalışmalarında tüm katılımcılara Fujifilm X serisi fotoğraf makinesi ve lens ücretsiz olarak sağlanacak, Kısaca fotoğraf makineniz olmasına dahi gerek yok. Katılımcıların etkinlik boyunca çekecekleri fotoğraflar da kendilerine ait olacak. Etkinliğe katılmak isteyenler,  www.fujifilmshop.com/xbus  adresinden bilgi edinebilirler.

 

Faruk Akbaş

Ülkemizin önemli gezi ve belgesel fotoğrafçılarından olan Faruk Akbaş, dünyanın pek çok ülkesinde 30 yıldır çekim yapıyor. Gezi ve fotoğraf yazarı da olan Akbaş, aynı zamanda farklı kıtalarda düzenlediği fotoğraf gezilerinin liderliğini yapıyor.

Bu haber 1750 kez görüntülendi.