FUJIFILM’E REKOR ÖDÜL

07.04.2016

FUJIFILM’E REKOR ÖDÜL

FUJIFILM, “RED DOT DESING AWARD”DAN DOKUZ AYRI TASARIM ÖDÜLÜ İLE DÖNDÜ

Design Zentrum Nordrhein Westfalen tasarım merkezi tarafından düzenlenen “Red Dot Design Award”a Fujifilm damgasını vurdu. Almanya’nın Essen kentinde düzenlenen yarışmada, Fujifilm’in sekiz ayrı fotoğraf makinesi ve bir objektifi tasarım ödülü kazandı. Aralarında “X-Pro2” aynasız sistem makinesi ve “Instax Mini 70” fotoğraf makinesinin de bulunduğu dokuz ayrı modelin ödüle layık görülmesi, 1955’ten bu yana düzenlenen yarışmanın tarihine bir rekor olarak işlendi.

İlk kez bir markanın dokuz ayrı ürünü ile ödül kazandığını ve bunu başardıkları için gururlu olduklarını belirten Fujifilm Corporation Başkanı Shigehiro Nakajima, “Dünyanın her tarafından çok sayıda katılımcı, Red Dot Design Award’ı kazanmak için mücadele etti. Fujifilm’in dokuz ayrı ürünle ödüle layık görülmesi bizi gururlandırdı ve cesaretlendirdi. En mükemmel ürünleri geliştirmek için çabalarımız sürecektir” dedi.

Fujifilm’in ödül kazanan makineleri:

Profesyonel, aynasız sistem makinesi X-Pro2

X serisinin yeni amiral gemisi olan X-Pro2, çok hızlı bir şekilde optik bakaç görüntüsünden elektronik gösterime geçebilen yeni geliştirilmiş çoklu-melez-optik bir bakaca sahip. X bağlantılı FUJINON objektifleri ve emsalsiz FUJIFILM renk üretimi ile X-Pro2 fotoğrafçılığı yeni bir seviyeye taşıyor.

Üst sınıf kompakt fotoğraf makinesi X70

Küçük, hafif ve tüm bakışları üstüne çeken bir tasarımıyla, birinci sınıf kompakt fotoğraf makinesidir.  FUJIFILM X70, büyük ebatlı APS-C X-Trans CMOS II sensör, EXR II işlemci ve 18,5mm F2.8 (28mm eş değer) geniş açılı bir objektif ile donanmıştır. 180° açılabilen, dokunmatik ekranıyla eğlenceli öz çekimler; düşük açıdan veya kuş bakışı fotoğraflar başarıyla çekilir.

X-T10 aynasız sistem fotoğraf makinesi

X-T10 modeli, dahili faz algılamalı AF sistemi olan APS-C X-Trans CMOS II türü bir ışık algılayıcı kullanır. Yüksek başarımlı bir resim işlem motoru ve FUJINON objektifleri ile birleştiğinde makine; eşsiz renk üretim teknolojisi tarafından desteklenen mükemmel bir çözünürlük ve olağanüstü resim niteliği sunar.

 

X-A2 aynasız sistem fotoğraf makinesi

APS-C CMOS duyarga ile FUJINON objektiflerin yüksek başarımını ve eşsiz fotoğraf işleme motorunu kompakt ve hafif bünyesinde birleştirir. Objektif yalnızca 15cm mesafe ile makro çekimler ve öz çekimler gerçekleştirebilir. Wi-Fi özelliği sayesinde resim dosyaları kolayca aktarılır.

Aynasız sistem makinesi X-E2S

Makinenin en önemli özellikleri arasında 0,62 kat büyültmeli gerçek zamanlı vizörü ve 0,005 saniye ile asgarî düzeydeki çok hızlı tepki süresini saymak gerekir. Hareket halindeki konuların çekiminde mükemmelleştirilmiş yeni bir AF sistemi kullanır. Makinenin tasarımı ve kullanım anlayışı ise dünya çapında çok sevilen X-E2 modelinden alınmıştır.

“FUJINON LENS XF16-55mm F2.8 R LM WR / XF50-140mm F2.8 R LM OIS WR” değiştirilebilir objektifler

Hava etkilerine dayanıklı olan optik kaydırmalı (zoom) standart objektif,  24mm ilâ 84mm (eş değer) aralığında odak mesafesi ve F2.8 sabit diyafram açıklığı sunar. XF dizisinin birinci sınıf objektiflerinden olan FUJINON XF16-55mm F2.8 R LM WR, sahip olduğu en gelişmiş optik yapılanmasıyla mümkün olan en yüksek resim niteliğine erişir. Üç adet küresel olmayan (asferik) ve üç adet ED mercek içeren bu tasarıma, FUJINON tarafından geliştirilen ve yansımaları asgari seviyeye indiren özel HT-EBC ve "Nano GI" kaplamalar eklenmiştir. En çok kullanılan dar açılı (tele) odak uzaklıklarını kapsayan optik kaydırmalı (zoom) FUJINON XF50-140mm F2.8 R LM OIS WR objektif, 76mm ilâ 213mm (eş değer) aralığında odak mesafesi ve F2.8 azami diyafram açıklığındadır. Objektif, toz / su ve düşük ısıya karşı dayanıklılık, üçlü ve lineer bir motor ve sınıfında dünyanın en ileri fotoğraf sabitleme sistemi gibi son teknolojileri içerir. Tüm bu özellikler, portre ve ani çekimlerin yanı sıra, hızlı hareket eden konuların ağırlıklı olduğu spor ve doğal yaşam fotoğrafçılığında da mükemmel sonucu verir.

Outdoor dijital fotoğraf makinesi “FinePix XP90”

Çok dayanıklı bir yapıdadır.  IP68 su ve toz geçirmezlik standartlarına uyumlu olup 15 metre derinliğe kadar su geçirmezlik, 1,75 metre mesafeden su sıçramalarına karşı direnç, -10°C’ye kadar çalışma ve toz geçirmezlik gibi vasıflara sahiptir. Objektifi 5 kat optik kaydırma (zoom) yapabilir. Fotoğraf sabitleme sistemi ve 16,4MP çözünürlüklü, arkadan aydınlatmalı bir CMOS sensör de içerir. Wi-Fi işlevi sayesinde akıllı telefonlarla kolayca bağlantı kurar ve çektiğiniz fotoğrafları anında paylaşmanıza olanak tanır.

Birinci sınıf, kompkat dijital fotoğraf makinesi XQ2

Birinci sınıf, kompakt dijital fotoğraf makinesi XQ2, X-Trans CMOS II 2/3-inç sensör, hızlı F1.8 objektif ve 25mm geniş açılı odak uzaklığından başlayan 4 kat optik kaydırma (zoom) gibi vasıfları sadece 206 gram ağırlığında olan hafif, şık tasarımlı ve kompakt bir gövdede birleştirir. XQ1 modelinin lüks tasarımını miras alan XQ2, sevilen ve zarif bir siyah rengin yanı sıra “gümüş-beyaz” seçeneğini de sunar. Bu model gelişmiş AF başarımı dahil ileri düzey çekim işlevleri içerir.

Anında resim veren fotoğraf makinesi “Instax Mini 70”

Dünya çapında sevilen bir “şipşak” fotoğraf makinesi olan “Instax Mini 70”, anında karta bastığı kredi kartı büyüklüğündeki fotoğraflar nedeni ile tercih edilmektedir. Makinede bulunan flaş ile hem konuyu hem de arka planı aydınlatır, çok sayıda çekim özelliğinin yanı sıra öz çekim kipini kullanmak da çok kolaydır.

Bu haber 1644 kez görüntülendi.