SONOSITE Artık FUJIFILM TÜRKİYE Güvencesiyle

04.01.2016

Taşınabilir ultrasonografi cihazlarında dünyanın önde gelen markası Fujifilm SonoSite’ın, tüm satış ve teknik destekleri 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Fujifilm Türkiye tarafından gerçekleştirilecektir.

Fujifilm, aktif olduğu diğer sektörlerde olduğu gibi medikal alanda da yatırımlarına hızla devam ediyor. Dünya genelinde gerçekleştirilen satın almalarla taşınabilir ultrasonografi cihazları üreticisi SonoSite’ı bünyesine dahil eden Fujifilm, Türkiye operasyonunu da başarıyla sonuçlandırdı.

SonoSite, 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle Fujifim Türkiye bünyesine dahil oldu. Fujifilm Türkiye tarafından tüm satış ve teknik desteklerinin üstlenildiği SonoSite; taşınabilir ve sabit sistemleriyle, yüksek performans sağlayan gelişmiş teknolojisiyle, klinik alanlarda (acil tıp, anestezi, yoğun bakım, spor hekimliği) ultrasonografinin kullanım alanını genişletmektedir.

Genel merkezi ve tüm üretimi Amerika Birleşik Devletleri’nde olan SonoSite, 100'den fazla ülkede küresel dağıtım ağına sahiptir. Ultrasonografi cihazları tasarımında uzmanlaşan ve taşınabilir cihazlarla görüntüleme konusunda kendisini geliştiren SonoSite, aynı zamanda ultra yüksek frekans ultrasonografi görüntüleme teknolojisinde de sektör lideridir.

Fujifilm’in; teknolojisi, uzman teknik kadrosu ve bayileriyle gücünü her geçen gün daha da arttırdığını belirten Fujifilm Medikal Sistemler Bölge Satış Müdürü Caner Afacan, “Türkiye pazarındaki hedeflerimizi tutturmanın mutluluğuyla yeni yatırımlara devam ediyoruz. Fujifilm Türkiye, çalışma stratejisi  ile mevcut pazar liderliği konumunu her zaman bir adım daha ileriye taşımayı amaçlıyor. Bu yeni satın alma ile ultrasonografi alanında yeni teknolojileri Türkiye’ye kazandıracağız” dedi.

Caner Afacan, Kasım 2015’te RSNA’de lansmanı yapılan X- Porte Kiosk Ultrasonografi Sistemi ve iViz 7 inch Tablet Ultrasonografi Sistemleri’nin 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle tüm ülkeler ile aynı anda Türkiye’de satışına başlanacağını da belirtti.

Bu haber 2078 kez görüntülendi.