FUJIFILM’DEN YENİ LED UV DİJİTAL BASKI MAKİNESİ ACUITY LED 1600 II

21.10.2015

Fujifilm, tüm dünyada başarı kazanmış olan Acuity LED 1600 geniş formatlı dijital baskı makinesini daha da geliştirdi. Daha fazla verimliliğe ve çok yönlülüğe sahip yeni Acuity LED 1600 II piyasaya sürüldü.


Acuity LED 1600, ultra yüksek kalitesi, rulo ve sert malzemelere baskı yapabilme özelliği ve kullanım alanındaki esnekliği sayesinde piyasaya sürüldüğü 2012 yılında bu yana büyük ilgi gördü. Lak ve beyaz mürekkep ile gerçekleştirdiği eş zamanlı çok katmanlı yazdırma özelliği sayesinde baskı hizmeti sağlayıcılarına üretim verimliliklerini arttırma imkanı sağladı. Acuity LED 1600, bu ayrıcalıklarının yanında yeni katma değerli baskı uygulamalarını da yaratabilme olanağı tanıdı.


Yeni Acuity LED 1600 II yazıcısında ise; önceki modelden yüzde 50 daha hızlı olan saatte 33m2 hızlı baskı modu özelliği dikkat çekiyor. Bu özelliği sayesinde, hızlı baskı ve düşük maliyet isteyen müşterilerin taleplerine yanıt verecek. Ayrıca, baskı kafası ile medya arasındaki boşluğa göre otomatik olarak gerçekleştirilen kafa yüksekliği ve bir dizi yeni vakum ayarı ile Acuity LED 1600 II, çok yönlü bir makine. Bir çok farklı malzemeye baskı yapabilme özelliği sunan makine, medya firelerini de en aza indiriyor.


Temel özellikler
•    Saatte 33m2 baskı hızı sunan yeni baskı modu
•   Profesyonel RIP yazılımı ile birlikte kullanıldığında iki katmanlı baskı (beyaz + lak) ve üç katmanlı baskı (renkli + beyaz + lak)
•    Baskı kafası ile medya arasındaki boşluğa göre otomatik kafa yüksekliği ayarı
•    Zorlu medyalar (ince / zayıf medya) için iki yeni vakum modu
•  Lak ve beyaz mürekkep kafaları, bakım maliyetlerini azaltmak amacıyla kullanılmadıkları zamanlarda devre dışı bırakılabilme özelliği

Bu haber 1316 kez görüntülendi.