BAKÜ 2015 AVRUPA OYunları' Baskı İşleri FUJIFILM’E Emanet

16.06.2015

AR-GE yatırımları sayesinde sürekli geliştirdiği teknolojisi ile “Dijital Baskı Ürünleri”nde, özellikle açık hava reklamcılığında fark yaratan Fujifilm, Bakü’de düzenlenen Avrupa Oyunları’nın tüm baskı işlerini gerçekleştirdi.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen ve Avrupa’nın ilk kıtasal oyunları olan 2015 Avrupa Oyunları’nın açık hava tanıtımları Fujifilm’in üstün teknolojisi kullanılarak yapıldı. 50 Avrupa ülkesinden 6 bin 300’ü aşkın sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen olimpiyat oyunları nedeniyle Bakü’nün neredeyse tamamı tanıtım amacıyla kullanıldı.

Bakü Olimpiyat Komitesi’nin titiz çalışması sonucu açık hava baskı işlerinin emanet edildiği Fujifilm bayisi Serheng tüm işleri zamanında ve eksiksiz olarak teslim ederek oyunların tanıtılmasında önemli bir rol üstlendi. Serheng firması yetkilisi Adil Sadıkov, Bakü’de her geçen gün artan açık hava baskı işlerine zamanında yanıt verebilmek için önemli yatırımlar yaptıklarını söyledi. Bu yatırımların en önemli adımının Fujifilm ile yaptıkları iş birliği olduğunu belirten Sadıkov, “Biz de pek çok alanda faaliyet gösteriyoruz. Ticari çalışmalar, reklam ve dizayn çalışmaları bunların başında. Bakü 2015 Avrupa Olimpiyat Oyunları, İslam Oyunları, Formula 1 çalışmaları, devlet törenlerinin teşrifi çalışmaları ve tüm açık hava reklam baskıları genel olarak hizmet verdiğimiz alanlar içinde yer alıyor” dedi.

Bakü Olimpiyat Komitesi’nin (Baku Europa Games Organization Center) yaptığı resmi ziyaret sırasında kullandıkları makine ve sistemleri beğendiklerini belirten Adil Sadıkov, “Londra ve Soçi olimpiyatlarını yapan Icon World Organizasyon Şirketi de hız ve kalite değerlendirmesi sonuçlarına göre kararını verdi. Tüm bu değerlendirmeler sonucunda firmamız aldığı görevi başarı ile yerine getirdi” dedi.

“Hızlı ve kaliteli sonuç alıyoruz”
Fujifilm ile çalışma nedenlerini de açıklayan Sadıkov şöyle devam etti;
“Fujifilm ile yıllardır problemsiz çalışıyoruz. Şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadık. Hızlı ve kaliteli baskı sonuçları  alıyoruz. Bunun için Acuity F ve Uvistar’ı seçtik. Çalışacağımız projelerde teslim süresinin çok kısa olmasına rağmen Fujifilm sistemleri bu hıza cevap verdiği için terminlerde problem yaşamadık. Bir de rakip sistemlerin  Azerbaycan’da desteği yok. Biz, Fujifilm Türkiye’den çok iyi teknik ve lojistik destek alıyoruz.  Teknik problemlerimiz en kısa sürede çözülüyor.”

Yeni Fujifilm Acuity F
Fujifilm Türkiye Satış Müdürü Murat Özkıray ise, Fujifilm Bakü bayi Serheng’in kullandığı makineler hakkında bilgi verdi. Özellikle Acuity F, baskı kalitesi ve hız konusunda belirli bir kapasiteye sahip olduğunu belirten Özkıray, “Acuity F’in hem bizim, hem de müşterilerimiz için özellikle endüstriyel baskı alanında hız konusunda büyük avantajlar sağladığını gördük. Çok büyük endüstriyel makine yatırımları yerine, yeni Acuity F’in bu performansı ile endüstriyel müşterilerimize çözüm üretebileceğimize inandık. Acuity F, serideki diğer makineler gibi 6-42 pikolitre değişken damla büyüklüğüne sahip, CMYK - light cyan ve light magenta renkleri ile yüksek imaj doygunluğu veren ve isteğe bağlı olarak beyaz mürekkep de ilave edilebilen bir makine. Acuity F’in endüstriyel baskıdaki başarısı saatte 150 m2’ye varan hızının yanında yüksek baskı kalitesinden gelmektedir. 2,5 X 3 m. baskı tablasına sahip olup 50,8 mm. kalınlığa kadar tüm malzemelere baskı yapabilmektedir” dedi.

Uvistar Serisi
Hızlı ve düşük maliyetli geniş format baskılar için tasarlanan Uvistar, aynı zamanda çok yönlü UV dijital baskı imkanı da sağlıyor. Özellikle açık hava reklamcılığında önemli bir çözüm olarak sektöre giren UV baskı teknolojisi, hızlı baskı ve kuruma özellikleri ile üretim kapasitesi ve hızında önemli avantajlar sunuyor. 350 m2/saate varan hızı ve FUJIFILM’in Uvijet mürekkepleri ile desteklenen Uvistar serisi, 5 metre ene kadar baskı ebadı; parlak, renkli ve kaliteli baskılarıyla sektörün önemli bir çözüm ortağı oldu. Uvistar serisinin geniş ebatta sunduğu önemli yeniliklerden biri de, polietilen gibi yumuşak malzemelerde mükemmel sonuç elde etmesidir. Makine, 4 veya 8 renk olarak konfigüre edilebilmesinin yanında bu segmentte bulunmayan 25 mm kalınlığa kadar sert malzemeye baskı yapabilme özelliğini de bünyesinde bulunduruyor.

Bu haber 1482 kez görüntülendi.